Tablice interaktywne iPboard

iPboard

Opis możliwości i film demostracyjny



Tablica iPboard - strona 1

Tablica iPboard - film 1 w formacie .avi

Tablica iPboard - strona 2

Tablica iPboard - film 2 w formacie .avi

Tablica iPboard - strona 3

Tablica iPboard - film 3 w formacie .avi

Tablica iPboard - strona 4

Tablica iPboard - film 4 w formacie .avi





iPboard

Jak działa i Funkcje




Funkcje

 


Pisanie.

Możliwość nanoszenia uwag, komentarzy na bieżąco, za pomocą pisaka, lub wirtualnej klawiatury.

 

Powiększanie szybkie. Gdy zaistnieje potrzeba powiększenia któregoś fragmentu na chwilę można skorzystać z tej funkcji. Jeżeli chcemy skorzystać z większej swobody można skorzystać z funkcji powiększania zaawansowanego.
Powiększanie zaawansowane. W tym przypadku powiększać można na stałe do dowolnej wielkości dowolnie zaznaczony obszar.

Funkcjonalność komputera

. Interaktywna tablica IP BOARD to niejako wielki monitor komputera. Korzystając z pisaka, którego używamy podobnie jak myszki, uruchamiamy programy, otwieramy i edytujemy pliki. Dzięki temu łatwo tworzymy prezentację, na którą składają się materiały np. z PowerPoint’a, Excel’a, Word’a, pliki PDF i ze wszystkich innych programów, np. z Internet Exlplorera, w którym na bieżąco możemy surfować po Internecie i dołączać te materiały do pliku prezentacji.

Wyróżnianie.

 W celu wyróżnienia fragmentów dokumentów można zastosować wiele funkcji: podkreślenie pisakiem, marker, powiększenie, czy też zastosowanie „latarki”.

Podkreślanie, zakreślanie, itp.

Wykorzystywanie pisaka do przykuwania uwagi odbiorców do zakreślonych, podkreślonych treści.

Grubość pisaka. Zwiększanie bądź zmniejszanie grubości pisaka. Dzięki temu możemy łatwo przechodzić od funkcji pisania, do funkcji zakreślania, czy wręcz zamazywania, wypełniania kolorem wybranych fragmentów.

Marker. Uwypuklanie treści poprzez zastosowanie markera.

NetMeeting.

Interaktywną tablicę IP BOARD można podłączyć do sieci co umożliwia jednoczesne obserwowanie prezentacji na ekranach wszystkich podłączonych komputerów. Transmisję prac/prezentacji prowadzonych na ekranie interaktywnej tablicy IP BOARD można również udostępnić w sieci Internet, co umożliwi osobom oddalonym geograficznie na branie udziału w prezentacji czy pracach prowadzonych na tablicy IP BOARD. Umożliwia to prowadzenie nauki na odległość, czy też bieżącej konsultacji pomysłów. Oczywiście raz przeprowadzona prezentacja zawsze może być zapisana i udostępniona w sieci Internet z możliwością dostępu do niej w każdej chwili.

Drukowanie. 

Drukowanie aktualnie prezentowanych danych, oraz z archiwum.

Centrum zarządzania dokumentami i przeglądanie.

Prowadzący spotkanie, prezentację ma pełną dokumentację swojej pracy. Dzięki temu, za pomocą klawiszy skrótów na prawym pasku funkcyjnym, lub przy pomocy centrum zarządzania, łatwo będzie mu wrócić do wcześniej omawianych stron, nie zapomni dobrych pomysłów, zachowane będą ciągi logiczne rozumowania co pomoże konstruować i przeprowadzać kolejne prezentacje, spotkania. Centrum zarządzania pozwala na podgląd wszystkich dokumentów, ich wybór, drukowanie i zapisywanie.

Zapisywanie.

Możliwe jest zapisywanie prezentacji w takim formacie, który najlepiej służy prowadzącemu i uczestnikom. Do wyboru są formaty PDF, JPG, PNG, HTML, AVI. Można zapisywać pojedyncze slajdy, kilka slajdów lub wszystkie. Można też stworzyć plik wideo, albo zapisać całą prezentację w specjalnym formacie tpw, który umożliwia pełny dostęp do wszystkich fragmentów i każdego momentu prezentacji. Użytkownik może zatem odtworzyć pełną prezentację, tak jak była ona tworzona przez prowadzącego.



Kolorowanie tła. Ta funkcja służy do nadawania tła komórkom w arkuszach kalkulacyjnych, tabelach, itp.

Figury. Interaktywna tablica IP BOARD umożliwia tworzenie z łatwością figur geometrycznych (kwadratów, prostokątów, itd.)

Dodawanie kolejnych warstw. W celu otrzymania nowej, czystej kartki, o dowolnym tle i gotowej do zapisania dowolnym kolorem wystarczy ta funkcja, która automatycznie doda nową warstwę do prezentacji.

Korekta. Każde działanie edycyjne można usunąć za pomocą funkcji „cofnij”, bądź „gumki”

Wstawianie zdjęć. Pozwala wstawić dowolne zdjęcie, lub obraz.


Tradycyjna tablica. Możliwość pisania markerem wodnym jak na tradycyjnych tablicach.


*Menu: Wszystkie funkcje interaktywnej tablicy IP BOARD są zawarte w MENU, które jest dostępne zarówno z lewej, jak i z prawej strony.
*Przyciski funkcyjne: Przy prawym boku tablicy na stałe znajdują się przyciski funkcyjne, które służą najczęściej jako natychmiastowe skróty do najpopularniejszych funkcji tablicy, m.in. pisanie, menadżer prezentacji, gumka, cofnięcie się o jeden slajd, przejście do następnego slajdu, anulowanie ostatnio wykonanej czynności, itp